Asseco Resovia czwarta w Klubowych Mistrzostwach Świata

2018-12-03

Siatkarze Asseco Resovii zajęli czwarte miejsce w Klubowych Mistrzostwach Świata. Po wyjściu z grupy rzeszowianie nie sprostali w półfinale Włochom, a w meczu o brąz zespołowi z Rosji.

Asseco Resovia w PlusLidze radzi sobie w tym sezonie słabo. W Klubowych Mistrzostwach Świata natomiast zaprezentowała się całkiem nieźle. Już w fazie grupowej, która odbywała się w Rzeszowie, resoviacy nieoczekiwanie pokonali brazylijską Sadę Cruzeiro 3:2 i irański Khatam Ardakan 3:0, co dało im awans do półfinału. W ostatnim meczu grupowym Asseco Resovia przegrała co prawda z włoskim Trentino Volley 0:3, ale walczyła na równi z rywalami, choć wystąpiła w rezerwowym składzie.

W półfinale Asseco Resovia, której partnerem technicznym jest Olimp Sport Nutrition, prowadziła 1:0 z faworyzowanym zespołem Cucine Lube Civitanova, ale kolejne sety padły łupem Włochów i to oni zagrali w finale.

W meczu o brąz historia się powtórzyła. Asseco Resovii udało się urwać tylko seta rosyjskiemu Fakiełowi Nowy Urengoj i rzeszowianie zakończyli turniej na czwartej pozycji. Klubowym Mistrzem Świata zostało Trentino Volley, które pokonało Cucine Lube 3:1.