Gosia Rdest punktuje w debiucie w W Series

2019-05-07

Ambasadorka Olimp Sport Nutrition Gosia Rdest zajęła dziewiąte miejsce w pierwszym wyścigu W Series, przywożąc pierwsze swoje punkty w wyścigu tej klasy.

18 najszybszych kobiet, a wśród nich Gosia Rdest, stanęło do rywalizacja na torze w Hockenheim, przy bardzo kapryśnej pogodzie. Ta zmieniała się co chwilę, nie ułatwiając rywalizacji paniom.

Gosia Rdest dysponowała bardzo dobrym tempem przez cały czas trwania wyścigu. Dla niej był to pierwszy start za kierownicą Formuły 3. Dla niektórych zawodniczek ze stawki bolid ten nie był obcy. Pierwsza na mecie zameldowała się Jamie Chadwick z Wielkiej Brytanii. Gosia Rdest była dziewiąta. Progres Gosi widoczny z okrążenia na okrążenie, a to dobry prognostyk na kolejne 5 wyścigów.

- To był naprawdę fantastyczny weekend. Choć tak naprawdę czuję niedosyt, że mamy tylko jeden wyścig podczas weekendu, bo chciałoby się jeszcze więcej! Czuję głód jazdy i chęć wyprzedzania. Jestem bardzo zadowolona z minionego weekendu wyścigowego. Cel został osiągnięty – mówi Gosia Rdest i dodaje: - Cieszę się z wyniku. Za sterami bolidu czuję się coraz lepiej i szybciej. Teraz zostały tylko dwa tygodnie przerwy i jedziemy do belgijskiego Zolder, gdzie miałam już szansę startować w zeszłym roku w GT4 European Series.

W Series, to nowy serial wyścigowy dedykowany tylko i wyłącznie dla kobiet. Podczas inauguracyjnego sezonu 2019, panie zmierzą się podczas sześciu rund, które towarzyszyć będą weekendom wyścigowym DTM. Każda z zawodniczek będzie miała do dyspozycji taki sam bolid Formuły 3 Tatuus T-318. Pojedynczy wyścig trwać będzie 30 minut. Wyścig poprzedzać będą kwalifikacje i dwa treningi. Pula nagród wynosi 1,5 mln dolarów.