Zwycięski weekend Olimp Racing w Poznaniu

2018-06-20

Trzy zwycięstwa wywalczył w weekend na torze w Poznaniu kierowca Olimp Racing Marcin Jedliński, jadący Audi R8 GT3. W niedzielę, w sprincie, na podium stanął także Stanisław Jedliński.

Weekend wyścigowy w Poznaniu potwierdził tylko tegoroczną dominację Marcina Jedlińskiego w mistrzostwach FIA CEZ. W obu przypadkach wyprzedził Czecha Richarda Chlada jr, w pierwszym wyścigu sprinterskim wygrał z przewagą 7,5 sek., w drugim z ponad 3,5 sek. Tym samym powiększył swoją przewagę w klasyfikacji generalnej.

Za pierwszym razem kierowca Olimp Racing musiał jednak przedzierać się przed Czecha, który na początku wyścigu wyszedł na prowadzenie, którego jednak nie utrzymał zbyt długo.

W drugim wyścigu na podium stanął także Stanisław Jedliński, który przez cały dystans musiał odpierać ataki innych kierowców, zresztą bardzo skutecznie.

Z kolei w trakcie wyścigu FIA CEZ Endurance Championship / MP Hour Race Marcin Jedliński dojechał do mety ze zdecydowaną przewagą nad kolejnymi zawodnikami. Drugi i trzeci kierowca w tym wyścigu mieli ponad 1 okrążenie straty do kierowcy OlimpRacing. Audi R8 LMS okazało się zdecydowanie szybsze od samochodów marki lamborghini czy porsche.